Zacvičit si na workoutovém hřišti mohou lidé také u areálu SK Senco Doubravka

30. 08. 2022

Díky druhému ročníku participativního rozpočtu vzniklo nové workoutové hřiště s litým tartanem, které je zájemcům k dispozici u areálu SK Senco Doubravka nedaleko řeky Úslavy a kostela sv. Jiří. Jde o velmi vyhledávanou lokalitu, vede tudy cyklostezka číslo 3 mezi Prahou, Plzní a Německem, kterou hojně využívají cyklisté, pěší i běžci. Workoutové hřiště získalo v počtu návrhů k realizaci druhé místo, pro hlasovalo 288 lidí.

Příznivci workoutu mohou na hřišti využít hned několik spojených cvičebních prvků – vodorovný žebřík, různé druhy hrazd, trojitá bradla nebo takzvaný multibar se čtyřmi zalomenými úchopy. Součástí hřiště je i bradlová a funkční šikmá lavice. Hřiště stálo celkem 596 000 korun.

 „Myšlenka výstavby workoutového hřiště by měla spojovat výkonnostní a rekreační sport. Je jej možné využívat k posílení méně zatěžovaných svalových partií při fotbalovém tréninku. Zároveň tudy vede cyklistická stezka, a hřiště tak bude sloužit k protažení a posilování projíždějících cyklistů, běžců a maminek s dětmi,“ vysvětluje význam umístění workoutového hřiště autor návrhu Pavel Zemek.

Speciální hřiště pro cvičení s vlastní váhou těla mohou lidé využít také ve Špitálském lese, v Červeném Hrádku a Lobezském parku.

 

 

 
Kontakty

Potřebujete jakékoli informace? Kontaktujte nás.

Úřad městského obvodu Plzeň 4,
Mohylová 55, 1.patro, kancelář č. 21,
Martina Seidlerová – koordinátor projektu,
e-mail: seidlerova@plzen.eu , tel 378 036 646