Psí loučka ve Špitálském lese je mezi pejskaři populární

20. 09. 2022

Pejskařům slouží první psí loučka na území čtvrtého plzeňského obvodu. Je ve Špitálském lese a byla vybudována na přání obyvatel. Tento projekt získal v rámci 2. ročníku participativního rozpočtu nejvíce hlasů, pro bylo 332 hlasujících.

Soubor herních prvků tvoří proskakovací kruh, nízká a vysoká překážka, úzká kladina a nechybí ani kůly různé délky určené k trénování psího slalomu. Celý areál psí loučky měří 600 metrů čtverečních a je oplocen. Projekt přišel na 784 000 korun.

Návrh na vybudování psí loučky shodně podali občané Jiřina Brejchová, Markéta Machulková a Jan Rožánek. „Věřím, že z projektu psího hřiště, jakožto vyhrazeného místa pro volné pobíhání psů, by benefitovali jak majitelé psů, tak „nepejskaři“,“ uvedl jeden z autorů návrhu na vznik psí loučky Jan Rožánek.

„Doufám, že to naše občany povzbudí v další participaci a že ve třetím ročníku participativního rozpočtu opět obdržíme řadu návrhů, jak zlepšit život na Čtyřce,“ dodává starosta MO Plzeň 4 Tomáš Soukup. 

Špitálský les prošel v posledních letech výraznou proměnou. Kromě nové výsadby stromů zde vznikly nové herní prvky pro děti a z důvodu bezpečnosti návštěvníků zde byly nainstalovány kamery.

 
Kontakty

Potřebujete jakékoli informace? Kontaktujte nás.

Úřad městského obvodu Plzeň 4,
Mohylová 55, 1.patro, kancelář č. 21,
Martina Seidlerová – koordinátor projektu,
e-mail: seidlerova@plzen.eu , tel 378 036 646